Sizin Tefekkürleriniz

Olaylara Kuran Merceğiyle Bakmak

Allah hiç şüphesiz her olayı kader ile yaratmıştır. Bu gerçek bizlere bir Kuran ayetinde şöyle bildirilir:

“Hiç şüphesiz, Biz herşeyi kader ile yarattık” (Kamer Suresi, 49).

Bu sebeple müminler Allah’ın kendilerine tayin ettiği kaderi izlerler.İzledikleri bu kaderde kendilerine çeşitli görüntüler gösterilir.

Devamı…

 

İnsanın Düşünmesi Gereken En Büyük Tefekkür ”La ilahe illAllah”

Hayat, insanlar için bir zaman dilimidr. İnsan, hayatı, elindeki parası gibi diledigi yerde harcar. Dilediği kimseleri hayatına katar diledigini hayatından çıkarır mı? Aslında insanlar kendilerini bu şekilde kandırırlar, fakat unuttukları bir şey vardır o da güç ve kuvvet sahibi olan ALLAH’dır. ALLAH ne dilerse kişi onu yaşar ve O’nun dilemediğinden bir zerre ötesini yaşayamaz.

Devamı…

 

Madde ve Canlıların Özellikleri Arasındaki Uyum

Doğadaki tüm maddelerin ve canlıların görünümleri, sesleri, kokuları arasında mükemmel bir uyum vardır. Güzel bir yemek her zaman iştah açıcı mükemmel bir kokuya ve görüntüye sahiptir. Bozuk bir yemek ise kendisinin insanlar için zararlı olduğuna işaret eden kötü bir kokuya sahiptir.

Devamı…

 

İbrahim Tatlıses’in Vurulması

İbrahim tatlıses olayında kafa içi basıncı korumak için özel kapak açtılar. Halbuki beyin, kafatası ve beyle bağlantılı diğer parçalar bebeklikten itibaren belli bir aşamaya kadar sürekli büyüyor ama kafa içi basıncı hep dengeli kalıyor. Basıncı artırmak veya eksiltmek gerekmiyor.

Devamı…

 

Hep Güzel Kokan Kavunlar

Parfüm üreten bir fabrika düşünün. İçinde çeşitli kimyasallar ve bunları denetleyen kimya mühendisleri gözlerinizin önüne gelecektir. Çeşitli testlerden sonra bir karışım yapılacak ve elde edilen parfümü oluşturan kimyasalların listesi ve miktarı titizlikle saklanacaktır.

Devamı…

 

Beyin, Görüntü, 32 Merkez

Bilim adamları insan beyninde görme ve işitme gibi duyulara ait belirli merkezler oduğunu sanıyorlardı fakat son yapılan çalışmalar bu şekilde olmadığını göstermektedir. Son teknolojiye sahip görüntüleme teknikleri ile yapılan çalışmalara göre sadece görme ile ilgili beyinde 32 bölge bulunmaktadır.

Devamı…

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: